slide03.jpg
Novinky
Svatební fotografie pro rok 2018
01. 01. 2018 -

Vážení klienti, uzavírání svatebních smluv na fotografování pro sézonu 2018 je stále v plném proudu a termíny se již začínají povážlivě obsazovat. Doporučuji Vám tak, neponechávat nic náhodě a poptat svůj termín co nejdříve a sjednat si se mnou informativní schůzku.

číst celé...
PF 2018
01. 01. 2018 -

Všem klientům a přátelům našeho fotografického studia, přeji do Nového roku 2018 především pevné zdraví, mnoho štěstí a pracovních, životních úspěchů.

číst celé...
Všechny novinky
Kde najdete fotoateliér

 Fotograf - Petr Čihák
Tř. 1. máje 97/25
460 01 LIBEREC III
budova Finančního úřadu v 5.podlaží


objednávky na e-mailu:


info@petr-cihak.cz

Provozní doba
Pondělí
dle objednávky
Úterý
dle objednávky
Středa
dle objednávky
Čtvrtek
dle objednávky
Pátek
dle objednávky
Sobota dle objednávky
Neděle NEFOTÍME !!!

O mně

MOTTO:

" Fotografie je pokusem člověka o zastavení času,
uchování si krásného okamžiku s lidmi, které v našich srdcích nosíme."

- Petr Čihák -

Co říci o sobě ?

Než o sobě, raději bych mluvil o svých fotografiích a o tom co jimi chci divákům říct. V mé umělecké tvorbě musíme však oddělit tvorbu na dvě části. Když fotografuji krajinu a město, nechci ono místo zneuctít pouhým zmáčknutím spouště a hned odejít. Každý fotograf, fotografuje-li poctivě tak to musí poznat i sám divák. A mluvím-li o zneuctění místa, to se stane ve chvíli kdy místu nevěnuji péči. Chci se s místem vžít a vnímat tzv. Genius loci. Už samotného diváka pak láká místo navštívit.

No a ona druhá část mé tvorby? To je ta umělecká takže budu mluvit o fotografii zátiší, portrétu a mužského aktu. Mužský akt nechám záměrně až nakonec, protože ho chci poněkud rozvinout. U každé umělecké fotografii je stěžejní slovo a tím je EMOCE. Každá má umělecká fotografie má vypovídat příběh, fantazii nebo emoci, skutečně by mělo být z fotografie jasné jak se cítil fotograf a jak mu ten psychický moment pomohl tvořit své dílo. Nejde mi za každou cenu o to dojmout diváka, spíše mi jde o to, aby si případnou výstavu užil ve smyslu toho, aby nad fotografiemi přemýšlel. Myslím, že v současné době na to řada fotografů a umělců zapomíná. U fotografie zátiší se snažím hledat takové rekvizity, aby působil starým dojmem tak, jako byste se vrátili pomocí fotografie o několik desítek let zpět.

Proč jsem se začal věnovat mužskému aktu? Těžko se na tuto otázku odpovídá, ale pokusím se vysvětlit tento směr mé tvorby. Možná mě ani tak nezajímá sexuální motiv z fotografie, jako spíše postup a celkový pohled na fotografii. Akt je umělecký směr, kterému se věnovala v minulosti řada umělců, vždy se snažili potlačit ve fotografii sexualitu, a snažili se umělecký akt spíše zahalit tajemstvím. Protože se velmi obdivuji tvorbě starých mistrů z počátku fotografie, snažím se proto tvořit dílo s poctivostí a pocitem, že je divák potěšen shlédnutím díla a nikoliv znechucen. Nechci aby mé akty působily jako pornografie, ale trvám si na tom aby případně působily provokativně, nikoliv dojmem pobouření. Podíváme-li se hlouběji do historie, byl jsem vždy uchvácen antickým uměním i zde byl akt hojně zastoupen. Akt je technika, kterou je nutné umět zachytit. Já doufám, že se mi i tento směr daří. Samostatné portfolio tohoto tématu najdete zde: www.photo-people.eu

Dnes fotím digitální technikou, stejně jako řada jiných. I přesto, že se vesvé tvorbě obdivuji starým mistrům, digitální fotografie je nová technika, kterou je nutné umět zvládat. Myslel jsem si, že mi digitální fotoaparát neposkytne požitek z fotografování, především, že potlačí mé výtvarné cítění. Opak je pravdou, díky počítačovým programům na následnou úpravu digitální fotografie je výtvarné umění nakloněno pozitivně. Navíc i digitální zrcadlovka je nakloněna vašemu uměleckému cítění, pokuste se občas nespoléhat na automatické režimi a spolehněte se jen na vaše ruce a oči. Možná v sobě i vy objevíte netušené možnosti ve fotografování.

© 2013-2018 - Petr Čihák | Všechna práva vyhrazena
Vytvořila společnost