slide03.jpg
Novinky
Rok 2018 poslední v oblasti svatební fotografie
08. 07. 2018 -

Vážení klienti, využijte poslední možnosti využít mých služeb v oblasti svatební fotografie. Tento rok 2018 je tak posledním. Možná Vás zajímá důvod. Za dobu mé kariéry a to už je v tomto roce 13 let, člověk profesně analyzuje svou situaci a to kam ho jeho kariéra dále zavádí.

číst celé...
Svatební focení už jen pár červnových termínů
09. 04. 2018 -

Čas nám poměrně utíká a v těchto dnech jsem uzavřel více než 13 smluv na svatební focení v Libereckém kraji. Posledních pár červnových termínů je ještě k dispozicia proto pokud chcete využít služby právě ode mně neváhejte mě kontaktovat. V těchto dnech se již shání fotograf na svatby jen velmi těžko.

číst celé...
Všechny novinky
Kde najdete fotoateliér

 Fotograf - Petr Čihák
Tř. 1. máje 97/25
460 01 LIBEREC III
budova Finančního úřadu v 5.podlaží


objednávky na e-mailu:


info@petr-cihak.cz

Provozní doba
Pondělí
dle objednávky
Úterý
dle objednávky
Středa
dle objednávky
Čtvrtek
dle objednávky
Pátek
dle objednávky
Sobota dle objednávky
Neděle NEFOTÍME !!!

Chronologicky

26.10.1981 - narozen v Liberci

1994 - zásadní rok, protože do rukou se mi dostává první fotoaparát na kinofilm, fotografuji především černobíle a dokumentuji okolí svého domova a rodinu.

1995 - vlastní temná komora a mohu fotografie konečně tvořit i doma

1997 - nastupuji na školu mimo svůj koníček, bohužel na dlouhé roky se ze mě stává prodavač, ovšem to neznamená, že se fotografii vyhýbám, právě naopak. Fotografie ve mně stále zanechává pocit vášně.

2002-2004 - tvořím cyklus fotografií bylinky v našem okolí z nutné potřeby, protože jsem včetně fotografování začal publikovat články o fytoterapii (léčby bylinkami). V tomto období se vzdělávám a studuji techniku a teorii fotografie.

2006 - zakládám internetový portál O Liberci.cz, webové stránky pro přátele a patrioty města Liberec.

2007-2008 - myslel jsem, že budu celý život fotografovat jen bylinky, přírodu a krajinu. Lidem jsem se vyhýbal. Najednou jsem našel ve fotografování lidí jiný rozměr. Lidé jsou v mých fotografiích určitou posedlostí. Začal jsem dělat portréty v exteriérech (v ateliéru na mě působí portrét stroze a mám mnohdy pocit, že fotograf v ateliéru dokáže stále opakovat stejnou kompozici, k němuž svádí stále stejná kulisa a rekvizity, což se pak může zdát jako zaběhlá rutina), exteriér nabízí mnoho jiných, mnohdy neokoukaných kulis, vyplívajících z jejich přirozené atmosféry.

2009 - Tento rok je pro mě i mou tvorbu zásadní. Připravuji téma pro výstavu, fotografie začínám tvořit jinak, než jak jsem v minulých letech tvořil. V mých fotografiích se začíná opět objevovat nejčastěji černobílá fotografie, lokální kolorování a fotografiím dodávám kus svých emocí, více chci divákovi sdělovat, co fotografií aktuálně myslím. Výtvarno, to je stěžejní slovo, které má v mé tvorbě první místo. Úcta a inspirace ke starým mistrům, to je druhou věcí v mé tvorbě. Z dob, kdy fotograf, bral svou živnost vážně!

Rok 2009 je zásadní i v tom smyslu, že jsem oficiálně na volné noze. V závěru roku přinesla má tvorba i plody ve smyslu, že jsem byl na základě předložení tvorby, přijat do společenství osob, ke kterým vzdávám velkou úctu, protože jsou ve svém oboru jedny z nejlepších. Nemluvím o žádném jiném sdružení, než je SVAZ ČESKÝCH FOTOGRAFŮ, děkuji, kolegové.

2010 - Tvorba z roku 2009 s tématem na kterém denně usilovně pracuji, se v roce 2010 objeví na mé první samostatné výstavě v centru Prahy. O výstavě se včas dozvíte na stránkách a jistě i z časopisů věnující se fotografii, nebo přímo na stránkách Svazu českých fotografů.

2011 - Účast na členské výstavě SČF na téma zátiší, pod titulem "Věci kolem nás".

2012 - Zakládám nový internetový portál o Liberci, zaměřený na turistické informace, prozatím pro tuzemskou klientelu. www.liberecke-atrakce.eu

2013 - Portfolio mužských aktů, ale dámy hlašte se také :-) www.photo-people.eu

2014 - Vytvářím sérii výtvarné tvorby a přidávám profil na PANORAMIO.com


Dovolte mi menší zamyšlení nad slovy, co je to pro mě volná noha.
Co je to „Volná noha..." to je vážná situace, tady už musíš prokázat to, že to opravdu umíš, že se umíš postarat o líbivost fotografie, to že umíš zaujmout a v první řadě hlavně to, aby zákazník byl spokojen... Se zákazníkem musíš komunikovat, naslouchat mu, je to on komu tvoříš vzpomínky. „Volná noha" To je o odříkání, je to shon... Málo času na věci, které jsi měl vedle fotografování rád, ale volná noha je především svoboda, protože z vášně se stal hlavní předmět tvé obživy. A když nemáš čas? Znamená to především to, že jsem to dokázal, že klient je spokojen a můj odkaz šíří dál. Děkuji Vám všem moji drazí, kteří jste se svěřili do mých rukou a na ty z Vás, které to teprve čeká, nebojte zažijeme především dost zábavy a výsledkem bude fotografie, na kterou budete vzpomínat.

© 2013-2018 - Petr Čihák | Všechna práva vyhrazena
Vytvořila společnost